k navigaci k navigaci (produkty)

Info článek o zvlhčovačích vzduchu

Info článek o zvlhčovačích vzduchu. 


 

Co je zvlhčovač vzduchu a k čemu slouží?
 

Moderní zvlhčovače vzduchu jsou výkonné elektrické přístroje koncipované za účelem zvyšování a udržování optimální relativní vlhkosti vzduchu v obytných prostorách, případně všude tam, kde je to žádoucí. Na trhu je jich celá řada a jsou dostupné v mnoha provedeních a s různými funkcemi jako je například ionizátor, časovač, dálkové ovládání přístroje, zobrazení hodnoty RH na displeji přístroje, humidistat (automatický provoz dle nastavených parametrů), předohřev mlžiny pro zvýšení výkonu, ozonizace vzduchu a další... Volitelným příslušenstvím zvlhčovačů vzduchu mohou být antibakteriální doplňky pro eliminaci růstu vodních bakterií (iontové stříbro) a demineralizační filtry (změkčovací pryskyřice).

Jaká je optimální relativní vlhkost vzduchu a jak jí dosáhnout?

Příjemné prostředí v bytech, domech i kancelářích je velkou měrou závislé na teplotě vzduchu a jeho vlhkosti. Optimální relativní vlhkost by měla být udržována v rozmezí od 40 do 60 % RH. V zimním období, zejména pak v topné sezoně, klesá relativní vlhkost vzduchu často i pod 20 %, což můžeme bez nadsázky přirovnat například k suchému vzduchu na poušti.

Proč zvlhčovat vzduch?

Nízká relativní vlhkost vzduchu způsobuje řadu onemocnění dýchacích cest . Důsledkem je dráždění ke kašli, škrábání v krku, popraskané rty, pokožka je vysušená a podrážděná. Častější obtíže jsou u dětí.

Suchý vzduch = statická elektřina, elektrické výboje jsou nepříjemné a poškozují elektronické přístroje. Suchým vzduchem trpí předměty ze dřeva, hudební nástroje, starožitnosti a obrazy.

Jakou vybrat technologii zvlhčování vzduchu?

Parní zvlhčování
Voda se uvnitř přístroje ohřívá až dojde k vytvoření vodní páry bez bakteriálních zárodků (jsou zničeny vysokou teplotou). Pára se šíří všemi směry v místnosti a zvyšuje velmi efektivně relativní vlhkost ovzduší. Takto vytvořená pára je ideální zejména pro alergiky. Parní zvlhčovače jsou vysoce produktivní, a proto by vždy měly být vybaveny hydrostatem pro kontrolu vlhkosti. Protože časem dochází k zanesení topných elementů je nutná pravidelná údržba.

Studený odpar
Tento způsob vychází z přirozeného principu vypařování vody v přírodě. Filtrační materiál nasákne vodu a ventilátor se používá ke směrování proudu suchého vzduchu přes tyto filtry. Díky tomu se voda rychleji a snadněji odpařuje do ovzduší. Studeným odparem není možné přesytit vzduch vodními parami. Nízká spotřeba elektrické energie = úsporný budoucí provoz a nízké náklady.

Praní vzduchu
Takzvané "pračky vzduchu" jsou kombinací mezi čističkou a zvlhčovačem vzduchu pracujícím na podobném principu jako je studený odpar. Speciální odpařovací disky absorbují vodu a ventilátor fouká suchý vzduch přes tyto zvlhčené rotující disky. Zvlhčený vzduch je pak rozptylován do okolí. Pračka vzduchu umí zachytávat velké až střední polétavé částice ze vzduchu.

Ultrazvuk
Vibrující membrána (piezo) pomocí ultrazvukové technologie rozkládá vodu na mikrokapičky, které jsou následně pomocí ventilátoru rozptylovány do ovzduší, kde se odpařují. Viditelná pára je studená a zdraví neškodná. Ultrazvukové přístroje jsou nejméně náročné na spotřebu elektrické energie, mají vysokou účinnost, jsou velmi tiché a statisticky patří k těm nejprodávanějším.

Kde koupit zvlhčovač vzduchu?

Prostřednictvím našeho internetového obchodu www.GlobalCare.cz můžete ze široké nabídky modelů vybírat zvlhčovače parní, studené i ultrazvukové. V nabídce najdete i zmíněné pračky a čističky vzduchu, dále pak veškeré příslušenství a spotřební materiál pro budoucí provoz těchto přístrojů. Na sortiment domácí zdravotechniky se specializujeme již od roku 2008, nabídku neustále aktualizujeme a rozšiřujeme, proto věříme, že Vám vhodný přístroj dokážeme nabídnout. Vytvořte si designovým doplňkem do bytu - zvlhčovačem vzduchu - příjemné a zdravé prostředí.

 

 


Zákazník


Hledat dle značky

Nejprodávanější

Ionic-Care Triton X6 - čistička vzduchu - stříbrná - akční set 2 ks

Ionic-Care Triton X6 - čistička vzduchu - stříbrná - akční set 2 ks

Akční set Ionic-Care Triton X6 - 2 ks barva stříbrná.
Akční set.
Navíc dárek a bonus za 1Kč. 


6 580 Kč

Winix WAC-U300 - čistička vzduchu

Winix WAC-U300 - čistička vzduchu

Winix WAC-U300 - designová čistička vzduchu, pro domácnosti i kanceláře. Vysoký výkon.


8 190 Kč

Ionic-Care Triton X6 - čistička vzduchu - stříbrná

Ionic-Care Triton X6 - čistička vzduchu - stříbrná

Ionic-Care Triton X6 - čistička vzduchu s ionizátorem. 3 stupně výkonu. Barva stříbrná.
Navíc dárek a bonus za 1Kč.


3 490 Kč

Boneco U200 - zvlhčovač vzduchu

Boneco U200 - zvlhčovač vzduchu

Boneco U200 - zvlhčovač vzduchu, velmi tichý provoz, vhodný do ložnic a kanceláří.
Možnost AROMATERAPIE


2 280 Kč

Našli jste jinde lepší cenu?

Neváhejte nás kontaktovat

Vyhodnotíme Váš požadavek a sdělíme obratem naši nabídku

obchod@globalcare.cz
ICQ: 378 825 739

+420 604 586 282