k navigaci k navigaci (produkty)

Info článek o čističkách vzduchu

Info článek o čističkách vzduchu. Co je čistička vzduchu a k čemu slouží?

Čističky vzduchu jsou přístroje, které velmi účinně zachytávají drobné polétavé prachové částice i těch nejmenších rozměrů a zbavují tak vzduch v místnosti dráždivých alergenů a celkově snižují prašnost. Moderní čističky vzduchu jsou též výborným pomocníkem při předcházení vzniku nebo k případnému snížení projevů alergických reakcí, ať už se jedná o alergie na pyly, plísně, roztoče či další lehké polétavé prachové částice. Vhodné jsou do všech domácností i kanceláří, výkonné HEPA čističky (čističky vzduchu s HEPA filtrem) jsou pro svůj vysoký výkon a účinnost doporučovány i alergikům a astmatikům.
 

S jakou výbavou se můžeme u čističky vzduchu setkat?

Čistička vzduchu může být vybavena kromě hlavního filtru (elektrostatický nebo HEPA filtr) také dalšími funkcemi, které zesilují čistící účinnost přístroje.

Ionizátor – slouží k emitování lehkých záporných iontů do vyčištěného vzduchu. Lehké záporné vzdušné ionty jsou naprosto nezbytné pro zdravé obývané prostředí, ve kterém se člověk zdržuje. Formou nepřímé filtrace zabezpečují lehké ionty shlukování nebezpečných polétavých prachových částic do větších celků - clusterů, aby je mohl snáze zachytit hlavní filtr, případně usedají jako těžší prach, který nepoletuje a neohrožuje dýchací cesty.

Uhlíkový filtr – aktivní uhlíkový filtr má schopnost rozkládat formaldehyd a zbavuje vzduch nepříjemných pachů.

Fotokatalýza -  fotokatalytický filtr rozkládá nebezpečné plyny procesem fotokatalýzy  (jedná se o proces čištění UV světlem dopadajícím na mřížku vhodně upraveného TiO2).

Plasmawave – nejmodernější technologie využívající emisi jak kladných tak záporných iontů, ze kterých vznikají vzdušné hydroxyly, které stejně tak jako v přírodě likvidují různé choroboplodné zárodky a rozkládají nebezpečné molekuly na neškodné látky.
 

Jak je to s kvalitou vzduchu v budovách?

Nezávislé studie prokazují, že vzduch v místnostech je velmi často znečištěn více než vzduch venku. Příčinou bývá uvolňování rozličných chemických látek z nábytku, koberců, závěsů a dalších zařizovacích předmětů v domácnosti, dále pak vzduch v budovách trpí velkým nedostatkem lehkých záporných vzdušných iontů. Čistička vzduchu je tedy správná volba pro zdravější domov i práci v kanceláři.
 

Kde koupit kvalitní a výkonnou čističku vzduchu?

Prostřednictvím našeho internetového obchodu www.GlobalCare.cz můžete ze široké nabídky modelů vybírat výkonné čističky vzduchu elektrostatické, s HEPA filtrem, fotokatalýzou i technologií Plasmawave. V nabídce oddělení čističek vzduchu najdete i veškerý spotřební materiál - náhradní filtry ke všem nabízeným typům a navíc i k typům, které jsme v minulosti nabízeli. Na sortiment domácí zdravotechniky se specializujeme již od roku 2008, nabídku neustále aktualizujeme a rozšiřujeme, proto věříme, že Vám vhodný přístroj dokážeme nabídnout. Vytvořte si designovým doplňkem do bytu - čističkou vzduchu - příjemné a zdravé prostředí.


Zákazník


Hledat dle značky

Nejprodávanější

Ionic-Care Triton X6 - čistička vzduchu - stříbrná - akční set 2 ks

Ionic-Care Triton X6 - čistička vzduchu - stříbrná - akční set 2 ks

Akční set Ionic-Care Triton X6 - 2 ks barva stříbrná.
Akční set.
Navíc dárek a bonus za 1Kč. 


6 580 Kč

Winix WAC-U300 - čistička vzduchu

Winix WAC-U300 - čistička vzduchu

Winix WAC-U300 - designová čistička vzduchu, pro domácnosti i kanceláře. Vysoký výkon.


8 190 Kč

Ionic-Care Triton X6 - čistička vzduchu - stříbrná

Ionic-Care Triton X6 - čistička vzduchu - stříbrná

Ionic-Care Triton X6 - čistička vzduchu s ionizátorem. 3 stupně výkonu. Barva stříbrná.
Navíc dárek a bonus za 1Kč.


3 490 Kč

Boneco U200 - zvlhčovač vzduchu

Boneco U200 - zvlhčovač vzduchu

Boneco U200 - zvlhčovač vzduchu, velmi tichý provoz, vhodný do ložnic a kanceláří.
Možnost AROMATERAPIE


2 280 Kč

Našli jste jinde lepší cenu?

Neváhejte nás kontaktovat

Vyhodnotíme Váš požadavek a sdělíme obratem naši nabídku

obchod@globalcare.cz
ICQ: 378 825 739

+420 604 586 282